Середа, 22.01.2025
Комунальний заклад «Ганнівський академічний ліцей-центр позашкільної освіти» Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області
Меню сайту
Філія
Філія
Булінг та кібербул
Державна служба
Державна служба якості освіти
Статистика
счетчик посещений

Історія школи

                        Ганнівська початкова земська школа була заснована в 1910 році і була розміщена в приміщенні теперішньої сільської ради. В ній діти навчалися в дві зміни : 1-2 класи в першу зміну, а 3-4 класи в другу зміну. Пізніше класи були об’єднані в класи-комплекти 1-3 та 2-4 класи.

                        Учні тодішньої школи, тепер уже люди похилого віку, згадують, що класи були просторі з великими вікнами, а значить світлі, але в зимовий період було дуже холодно, адже опалювали приміщення "буржуйками” круглої форми, що стояли посеред класів. Інколи, навіть не писали, а , одягнувши рукавиці, тільки уважно слухали вчителя.

                       Директором цього навчального закладу був Турчинов (ім’я ніхто не пам’ятає).

                        Але не дивлячись на складні "холодні” умови навчання, згадують, що зранку обов’язковим був спів: діти ставали півколом і співали пісні.

                        З 1930 року була відкрита прогресивна неповна середня школа, директором якої став Клюй Микола Іванович. Вона була розміщена в приміщенні, яке було колись панським (в одній половині був амбар, а в другій - склад, де стояли сівалки та інше знаряддя).  А до цього часу тут була аграрна школа (технікум).  З неї випустилось чимало учнів, які стали відомими, зокрема Колісніченко – професор науково-дослідницького інституту міста Іркутськ. Саме за ініціативи Колісніченка  було посаджено дерева, які й донині ростуть у парку на території школи.

               Після Клюя  керував закладом Лихоліт Явтух Григорович, але працювати йому довелось недовго – тільки до початку війни. В роки Великої Вітчизняної війни  він загинув і посмертно йому було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Ця людина залишила після себе гарний слід на рідній землі: його син – Володимир Явтухович став офіцером морської служби, пішов у відставку в званні капітана третього рангу і наразі проживає в селі Шутеньки нашого району.

                          Після війни посаду директора зайняла чудова жінка на прізвище Пєчкіна, а її  чоловік Харитон Павлович був вчителем математики. За станом здоровя Пєчкіна звільнилася, а її наслідувачами стали Соловйов Михайло Григорович, Шевченко Тимофій Федорович, з 1955 року – Котляров Іван Антонович, Борзик В’ячеслав Андрійович, Волков Дмитро Васильович(заступником був Таран Іван Тихонович). 1969-71 роки директоркою була Гавриш Галина Андріївна, а з 15.09.71 став Маргарид Павло Леонідович.

                              Статусу середньої наша школа набула  ще у 1937 році. Вона мала дочірні початкові навчальні школи : Громушанська, Шутенська, Петрівська, Ломаківська, Тушівська. У старші класи сюди ходили діти з сіл Осикувате, Острівське, Виноградівка, Новомиколаївка, Шишкіне. Було по 2 класи сьомого, восьмого, дев’ятого і десятого класів. Оскільки школа постійно добудовувалась, то учні навчались в 3-х приміщеннях в 2 зміни (з 1-го по 7 клас І зміна, а з 8 класу –ІІ зміна).

                           Але в 1963 році , не звертаючи уваги на прохання батьків , середню школу закрили. Вона стала восьмирічкою. Весь час у школі працювали гарні педагоги, які зуміли виховати розумних і трудолюбивих учнів, адже в усі часи існування школи завжди працював шкільний сільськогосподарський міні-комплекс, який допомагав привчати підростаюче покоління до праці, виховувати почуття бережливого відношення до природи. Силами учнівського колективу вирощували свиней для шкільної їдальні, тримали коней для обробітку землі , бо за кожним класом була закріплена ділянка землі.

                         Підтвердженням того, що в тодішніх учнів була велика жага до здобуття освіти є те, що випускники нашої школи стали :

-Марченко Валерій Іванович –професор Донецького хімічного інституту;

-Булатов Іван та Тростян Іван – пілоти вищого класу;

-Письменний Микола Єгорович – військовий пілот, начальник ескадрильї;

-Іванов Анатолій Іванович , Соколенко Павло, Саблюченко Василь Леонідович, Галушка Іван Іванович, Корнюша  Володимир  Якимович – були офіцерами Радянської  Армії;

-Байбаренко Григорій Миколайович, за форсування Дніпра присвоєно звання Героя Радянського Союзу, після війни закінчив Ворошиловоградське військово-авіаційне училище, Вищу офіцерську авіаконструкторську школу, мав 12 урядових відзнак

-Логвиненко Левко Якович –відомий лікар-рентгенолог, працював за кордоном, нині проживає і продовжує працювати в місті Харкові;

-Романенко Олександр Нікіфорович – професор медицини;

-Ярошевський Олексій – інженер-технолог;

-Логвиненко Таїсія Нікітічна – інженер гірничої промисловості;

-Громко Микола Ілліч – агроном, деякий час був головою КСП  ім.Дзержинського;

-Стрижньов Володимир Григорович – голова ПАФ "Ганнівська”;

-Миколаєнко Ольга Василівна,  Ярошевський Павло Ілліч, Чорнуха Павло Омелянович, Маргарид Павло Леонідович , Пуляк, нині Демченко Ольга Михайлівна, Вергун Роман Миколайович, Грязнова Наталія ОлександрІвна, Луговська Ірина Пилипівна, Трухан Галина Вікторівна, Корнюша Віктор Феодосійович, Корнюша Антон Вікторович, Красовська Світлана Юріївна – педагоги;

-Кротов Олександр Іванович – історик-краєзнавець, співробітник Кіровоградського  краєзнавчого музею;

-Завгородній Василь Леонтійович – в минулому співак хору імені Григорія Верьовки, а тепер художник і різбляр по дереву, член Спілки майстрів народної творчості, лауреат державної мистецької премії імені Катерини Білокур, у Переяславі-Хмельницькому відкрито музей  Козацької слави виключно з його робіт, багато полотен  відомого художника прикрашають нині стіни Ганнівської ЗШ І-ІІІ ступенів.

                       У 1991 році за ініціативи , тепер уже покійних, Фендрікова Анатолія Єгоровича – голови колгоспу імені Дзержинського та Маргарида  Павла Леонідовича – директора Ганнівської  школи було закладено перший камінь у фундамент теперішньої шкільної споруди. Школа будувалася дуже довго і дуже повільно -  цьому виною було тодішнє економічне становище в Україні.

   На вимогу батьків та за сприяння народного депутата Верховної Ради Біловола Олександра Миколайовича,директора школи Корнюші Марії Петрівни та голови ПАФ "Ганнівська”Стрижньова Володимира  Григоровича  в 2004 році знову школі було надано статус загальноосвітньої І-ІІІ ступенів і 1 вересня цього ж року ганнівські діти переступили  поріг  чарівної новобудови.

     За час існування Ганнівської школи на її теренах працювали вчителі-учасники Великої Вітчизняної війни 1941-45 років : Соловйов Михайло Григорович, Борзик Вячеслав Андрійович,Таран Іван Тихонович, Волков Дмитро Васильович, Чубукін Андрій Тимофійович, Бобир Володимир Кузьмович, Маргарид Павло Леонідович , Бобир Віра Олексіївна, Кротова Тетяна Іванівна, Волкова Тетяна Василівна, Жмурко Агрофена Трохимівна.


В.О.Сухомлинський
Block title
Block title
Пошук
Кошик
Українське ділове мовлення. Календар свят
Block title
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Крокуємо з часом
Архів записів
Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz