Гриби - це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду. Щоб запобігти отруєння грибами, ми рекомендуємо Вам заходи та правила, які необхідні для виконання кожній людині, дотримуйтесь їх!
Для запобіганню отруєнню грибами необхідно пам’ятати:
1. Збирайте тільки ті гриби, про які Ви точно знаєте, що вони їстівні.
2.Не беріть тих грибів, у яких в нижній частині є бульбоподібне потовщення, оточене білою оболонкою( саме таке є у блідої поганки).
3. Не збирайте грибів перестиглих, ослизлих, прив’ялих, червивих, зіпсованих.
4. Не їжте грибів у сирому вигляді.
5. Не вірте, що отруйні гриби викликають потемніння цибулини чи срібних предметів, якщо їх опустити в посуд, де варяться гриби. Це неправильне твердження!
6. Не збирайте гриби (навіть їстівні) у міських парках, скверах, дворах, а також вздовж автомобільних шляхів і залізниць: гриби накопичують шкідливі речовини та стають небезпечними.
7. Вдома ще раз ретельно перевірте гриби: всі сумнівні треба викинути.
8. Кулінарній обробці гриби піддають в день збору або не пізніше наступного ранку .
9. Не купуйте гриби на стихійних ринках.
10. Найкраще відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами, вирощеними штучно, котрі підлягають контролю та продаються в торговельній мережі.
Симптоми отруєння грибами: нудота, блювота, різкий біль у животі, діарея, запаморочення, підвищення температури тіла, зниження пульсу, задуха, судоми, холодні руки та ноги, марення, поява галюцинацій.
Ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хв. після споживання, так і протягом кількох днів.
За наявності будь-якого з наведених симптомів негайно викликайте лікаря!
Не займайтеся самолікуванням, це небезпечно для життя!
|